Acil Servis
18 Ağustos 2017

     Acil Ünitemiz;  pratisyen hekim, hemşire, sağlık memuru, ATT ile 7 gün 24 saat halkımıza hizmet vermektedir.Acil Ünitemiz Temel Yaşam Desteği için her türlü donanıma,hekim kadrosuna,her türlü müdahalenin yapılabileceği Acil Yardım ambulansına sahiptir.Aynı zamanda hastanemiz bünyesindeki tüm uzman hekim kadrosu 24 saat Acil Servise destek verir.

     Acil servisler;ani gelişen hastalık,kaza,yaralanma, kalp krizi vb. beklenmeyen durumlarda size sağlık vermek için vardır. Acil ünitesinin giriş kısmında Acil Hasta Kabul Birimi ve Güvenlik Birimi bulunur.Hasta yakınları için bekleme salonumuzda yine buradadır.Hasta yakınlarının kalabalık olması, verilen sağlık hizmetlerini aksattığı ve olumsuz yönde etkilediği için,sadece bir hasta yakınıyla hasta Acil Servise alınmaktadır.

Triyaj Alanları;

                   YEŞİL ALANDA; hafif derecede ateş,kulak ağrısı,ishal,karın ağrısı,boğaz  ağrısı,kabızlık hipertansiyon ,baş ağrısı şikayetiyle gelen hastalar tedavi edilir.Bu alanda hastalar 30-60 dakika ve daha üzeri süre içerisinde müdahale edilmek üzere sıraya konur.

                   SARI ALANDA; göğüs ağrısı,nefes darlığı,solunum sıkıntısı,gis kanama,böbrek taşı,kalp hastalıkları, nörolojik hastalıklar şikayetiyle gelen hastalar bakılır.Burada monitörlü yataklardan oluşan bir gözlem alanımız mevcuttur.Monitör sistemiyle hastalar yakından takip edilir.

                   KIRMIZI ALANDA ise hayati tehlikesi olan ilk müdahalelerin ve kurtarma çalışmalarının yapıldığı bir resüsitasyon (yeniden canlandırma )odası bulunmaktadır.Bu odada çağdaş acil tıbbın gerektirdiği hastaya yeniden canlandırma işlemlerinden kullanılan tüm cihaz ve ilaçlar mevcuttur.Bu alanda da 0-15 dakika içerisinde hastalara müdahale edilmiş olunur.


Acil servise gelen hastalar gerekli görüldüğü durumlarda tetkik ve tedavileri için,ileri merkezlere ambulans ve sağlık personeliyle sevk edilebilmektedir.

GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZLE ...

İletişim:  0 454 6112033/ 1153-1154-1156