Başhekim
16 Eylül 2020

temel kayan.jpg

Uzm. Dr. Temel KAYAN
İç Hastalıkları Uzmanı
Başhekim


Espiye Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine atanan Uzm.Dr.Temel Kayan Giresun’da doğdu. İlköğrenimini Espiye Şehit Hüseyin TAHMAZ İlköğretim okulunda, Orta ve lise öğrenimini Giresun Hamdi BOZBAĞ Anadolu Lisesi’nde bitirdi.

2004 yılında girdiği Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2011 yılında mezun oldu. Aynı yıl Giresun Espiye Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak çalışmaya başladı ve 3 ay pratisyen hekim olarak Espiye Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde görev yaptı.

Temmuz 2012- Ocak 2017 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Bölümünde asistan hekim olarak çalışmaya başlayan Kayan, Ocak 2017 de iç hastalıkları uzmanı oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Bölümünde 2014-2015 yılları arasında başasistan olarak görev yaptı.

Ocak 2017 yılında Giresun Espiye Devlet Hastanesinde İç Hastalıkları uzman hekimi olarak çalışmaya başladı. Temmuz 2017 de Giresun Espiye Devlet Hastanesi Başhekimlik görevine başladı.

Halen Giresun Espiye Devlet Hastanesinde İç Hastalıkları uzman hekimi ve Başhekim olarak göreve devam etmekte, evli ve bir çocuk babası.